این روزها عمل‌های زیادی برای زیباتر کردن چشم‌ها نیز انجام می‌شود، حتی فرد می‌تواند رنگ چشم‌های خود را نیز تغییر دهد. با اینکه به نظر می‌رسد این عمل‌ها ریسک بالایی دارند، ولی انجام می‌شوند.

دکتر گیتا غیاثی - فوق تخصص چشم‌پزشکی با اشاره به اینکه اصلاح افتادگی پلک عموما با جراحی انجام می‌شود، درباره‌ روند این جراحی‌ها، گفت: مدت زمان این عمل به نوع افتادگی پلک و علت آن بستگی دارد. در مجموع به طور معمول این اعمال حداقل یک تا دوساعت زمان می‌برد.در این میان، اصلاح افتادگی و چین و چروک‌ پلک‌ها جزو رایج‌ترین جراحی زیبایی‌های چشمی است که علاقه‌مندان زیادی دارد و در عین حال سوال‌های متعددی نیز از سوی متقاضیان این اعمال مطرح می‌شود. بر همین اساس در گفت‌وگو با دکتر گیتا غیاثی - متخصص چشم پزشکی، پاسخ به سوالات متداول در این رابطه را به گفت‌وگو نشستیم که در پی می‌خوانید:

این متخصص درباره هزینه‌های این عمل نیز گفت: عمل افتادگی پلک یا جنبه درمانی دارد یا برای زیبایی و جوان‌سازی است که در این صورت با هزینه‌ای بیشتر انجام می‌شود. هزینه‌های جراحی درمانی تحت پوشش بیمه‌های پایه و بیمه‌های تکمیلی است. این هزینه‌ها طبق تعرفه و کدهای وزارت بهداشت برای بیمارستان‌ها مشخص می‌شود. در عین حال بیمه‌ها اغلب هزینه جراحی زیبایی را پرداخت نمی‌کنند، ولی مقدار هزینه این نوع عملها نیز معمولا طبق تعرفه وزارت بهداشت برای مراکز خصوصی مشخص شده است. اما در هر دو نوع عمل، هزینه بعد از جراحی و نوع کاری که برای بیمار انجام شده، مشخص می‌شود.

غیاثی درباره بهبود جای عمل نیز گفت: با اینکه از روش‌هایی که کمترین آثار بخیه را برجای می‌گذارند، استفاده می‌کنیم، اما خصوصیات فردی و ژنتیکی فرد و حتی بیماری‌های زمینه‌ای او در این رابطه تاثیرگذار است. در روند طبیعی با گذشت پنج - شش ماه از زمان جراحی، رد پای عمل قابل رویت نیست.

این متخصص چشم‌پزشکی در توضیح مراقبت‌های بعد از عمل نیز ضمن اشاره به رعایت بهداشت، افزود: فرد پس از جراحی بهتر است از عینک آفتابی استفاده کند و نباید در معرض مستقیم نور خورشید قرار گیرد. ضمنا تا دو هفته از انجام فعالیت و ورزش‌های سنگین خودداری کند. با رعایت نکات لازم، فرد میتواند بعد از دو - سه روز به زندگی عادی خود بازگردد.

وی افزود: این نوع جراحی نیز دارای خطراتی است که باید توسط جراح به بیمار گفته و توضیحات کامل در این خصوص داده شود. همچنین باید این موضوع را در نظر داشت که همه را نمی‌توان با یک الگو عمل کرد. خطرات جراحی با انتخاب درست بیمار و روش صحیح جراحی و توقعات منطقی بیمار قابل کنترل است.

غیاثی با بیان اینکه هر فرد نمی‌تواند کاندیدای مناسبی برای جراحی پلک باشد، افزود: افتادگی پلک نوعی بیماری است که باچروکیدگی اطراف چشم تفاوت دارد. افتادگی پلک ممکن است از کودکی با فرد همراه باشد و در سنین مختلف به جراحی‌های گوناگون نیاز داشته باشد، اما جراحی چروکیدگی اگر میدان بینایی را مختل نکند، جنبه جراحی زیبایی را دارد و بنابراین ضرورتی برای انجام عمل وجود ندارد و تنها به درخواست خود فرد انجام می‌شود.

این متخصص چشم پزشکی افزود: افرادی که دارای بیماری‌های خاص چشم و یا بیماری‌های زمینه‌ای جدی هستند و یا داروهای ضد انعقادی برای بیماری قلبی و عروقی مصرف می‌کنند که قطع آن به مدت کوتاه هم امکان پذیر نیست و همچنین افرادی که تاتوهای مکرر و نا به جا در اطراف چشم و ابرو انجام داده‌اند، انجام این عمل‌ها می‌تواند برایشان خطرناک باشد.


جراحی پلک

جراحی پلک

جراحی پلک یک جراحی زیبایی است که به منظور اصلاح پلک و ایجاد ظاهری جوان تر وشاداب تر انجام می شود. جراحی پلک  از جراحی هایی است که امروزه در بین افراد طرفدارانی زیادی پیدا کرده است .

جراحی پلک

با افزایش سن در برخی از افراد پف زیر چشم‌ها بیشتر شده وهمچنین در این افراد پوست پلک‌ها سست می شود امروزه با انجام جراحی پلک چین‌وچروک‌های زیر چشم وهر چیزی که باعث شده است افتادگی پلک‌های شما بیشتر شده است با جراحی پلک قابل‌درمان می باشد.گاهی اوقات افتادگی پلک بالایی به حدی می رسد که دید فرد را محدود می کند. وفرد می تواند با جراحی پلک به دید قبلی خود باز گردد .

علائم پیری پلک بالایی برای جراحی پلک

-پوست اضافی روی پلک یکی از علائم پیری پلک است .در این بیماران افتاد گی پلک دیده می شود.

– پوست پلک در بیشتر این افراد چین می خورد.

– پوست اضافی بر روی پلک میدان دید فرد را محدود می کند.

جراحی پلک روشی است که می توانند بسیاری از نشانه های پیری در پلک بالایی را که در بالا ذکر شده است را از بین ببرد.

انواع جراحی زیبایی پلک

یکی ازجراحی زیبایی پلک جراحی پف بالای چشم است که با جراحی پلک به راحتی برطرف می شود این جراحی ممکن است برای دو پلک بالاو پایین ها چشم ها انجام شود. این جراحی به اصطلاح بلفاروپلاستی پلک تحتانی، بلفاروپلاستی پلک فوقانی و بلفاروپلاستی توام فوقانی و تحتانی نامیده می شود.

اقدامات لازم قبل از جراحی پلک

-دو هفته قبل از جراحی پلک از دارو هایی مانند آسپیرین، بروفن ، مفنامیک اسید استفاده نکنید و در صورت نیاز به مسکن فقط از استامینوفن ساده یا کود ئینه استفاده کنید .

-قبل از انجام جراحی پلک از پلک ها عکس برداری انجام می شود تا بعد از جراحی پلک با هم مقایسه کنید.

-دو هفته قبل ازجراحی پلک از استعمال دخانیات و نوشیدن مشروب الکلی خودداری کنید.

-اگر بیماری خاصی دارید و داروی خاصی مصرف می کنید قبل از جراحی جراح پلاستیک را مطلع سازید.

اقدامات لازم قبل از جراحی چشم

-آزمایشاتی لازم که در جلسه مشاوره قبل از جراحی پلک توسط پزشک تجویز شده است را انجام دهید ودر روز جراحی به همراه داشته باشید.

– شب قبل از جراحی پلک حمام کنید ودر روز جراحی هیچ آرایشی نداشته باشید.

-شب قبل از جراحی شام سبکی میل کنید و حدود 6 الی 8 ساعت ناشتا باشید .

جراحی پلک چگونه انجام می شود

در جراحی پلک بالا پزشک در ابتدا برشی بر روی چشم ایجاد می کند. که این برش بیشتردرچین طبیعی پلک بالا ایجاد می شود که توسط فرد قابل تشخیص نیست. بعد ازایجاد برش قسمتی ازپوست پلک برداشته می شود با برداشتن پوست پلک درصورت وم بافت های چربی با احتیاط و ظرافت خاصی خارج می شوند.

در عمل  پلک پایین در بعضی مواقع نیازی به برش پوست نیست ودر صورتی که نیاز باشد برشی انجام شود ، خط برش درست زیر مژه ها ایجاد می شود. در صورتی که جراحی بدون برش پوست انجام شودتنها یک برش کوچک در سطح داخلی پلک داده می شود و از این طریق چربی های بیرون زده پلک پایین خارج می شوند.
انتخاب هریک از این روشهای جراحی توسط جراح و براساس شرایط بیمار و نوع پلک بیمار انتخاب می شود .به طور کلی در جراحی پلک پایین بیشتر جراحی بدون برش پوست انجام می شود

چگونگی انجام جراحی پلک

مراقبت های بعد از جراحی پلک چیست

به دلیل حساسیت چشم مراقبت های بعد از آن به دقت زیادی نیاز دارد تا نتیجه جراحی به درستی انجام شود. درچند روزاول از پماد و پدهای مخصوص استفاده می شود وفرد باید استراحت کامل داشته باشد .وحتما باید مراقبت ها لازم در این زمان  انجام شود

-انجام هرگونه فعالیت چشم که باعث شود چشم ها خشک شود، ممنوع می باشد مانند مطالعه، تماشای مانیتورو غیره

– تا چندین هفته بعد از جراحی پلک از عینک آفتابی تیره در برابر باد و نور خورشید استفاده کنید.

– تا مدتی از انجام ورزش سخت، خم شدن و بلند کردن اجسام بعد از جراحی جلوگیری کنید.

-بعد از جراحی به دلیل نخ های قابل جذب در بخیه نیاز به کشیدن بخیه نیست .

-بعد ازجراحی استفاده از کمپرس یخ بلافاصله شروع شود و تا یک روز ادامه یابد.

-میزان تورم دراطراف چشم متفاوت است. ورم های شدید و کبودی ها معمولا بعد از دو تا سه هفته اول رفع می شوند.

انتخاب جراح پلک مناسب

جراحی چشم یک جراحی بسیار دقیق، ظریف و فوق تخصصی است بنابراین بهتر است جراح این عمل دانش مهارت وتجربه کافی در این زمینه را داشته باشد .زیرا اگر جراح مهارت وعلم کافیرا در عمل پلک داشته باشد شما با اطمینان بیشتری می توانید این جراحی را انجام دهید و از نتیجه جراحی رضایت کامل داشته باشید.

چه کسانی مناسب جراحی زیبایی پلک هستند

در صورتی که پوست اضافی چین طبیعی بین پلک بالا و زیر ابرو را پنهان کند می توانید جراحی پلک انجام دهید .همچنین اگر پوست شل از پلک بالا آویزان باشد لازم است این جراحی را انجام دهید.افتادگی پلک پایینی.اصلاح نا زیبایی های پلک نیز با این روش انجام می شود.

هزینه و قیمت جراحی پلک

هزینه این جراحی به عوامل مختلفی بستگی دارد وقیمت جراحی بیشتر به تجربه ومهارت جراح ودستمزد فرد بستگی خواهد داشت. البته به این موضوع دقت داشته باشید که هزینه جراحی پلک بیشتراز سایرجراحی‌های پلک نیست.
ازجمله علت های این جراحی می توانید به درمان پف پلک بالا و پلک پایین ،افتادگی پلک ،عمل جراحی بالا کشیدن پلک بالایی و برداشتن پف زیر چشم درزیبایی و جوان‌سازی پلک‌ها هریک قیمت های متفاوتی در جراحی دارد.

آیا نتیجه جراحی پلک دائمی است

به طور کلی می توان گفت که هیچ یک از روش های جراحی برای جوان سازی دائمی نیستند و حالت افتادگی پوست به گذشت زمان و افزایش سن به تدریج بازمی گردد. اما شما می توانید با پیشگیری از پیری پوست، افتادگی و شلی پوست را به تاخیربیاندازید . یکی ازنکات برای پیشگیری از پیری پوست دوری از اشعه های مضر آفتاب و دود سیگارمی باشد البته امروزه می توان با روش های مختلفی مانند لیزرهای غیرتهاجمی، روند افتادگی پوست را به تاخیر انداخت.

rokna.net

drhessami.com

drhessami.com


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

افکار من در زمان بحران Jeremy برنامه نویس جوان فروشگاه پکیج رادیاتور در شیراز وبلاگ علمی-آموزشی دکتر مرتضی رجب زاده BHRMN محمد حسین حسن زاده ورزش و سلامت ►O ابا الفضل O ◄